Založ si blog

Ako zistiť, či je appka na správu financií bezpečná?

Ilustračný obrázok: Direct Media / StockSnap

Aké slovo najlepšie charakterizuje digitálne prostredie? Pohodlie. Práve preto trávime online toľko času, pretože všetko je rýchle, po ruke, prehľadné… Tomuto trendu sa prispôsobuje aj správa osobných financií, pribúdajú však nielen špičkové appky, ale množia sa aj útoky podvodníkov. Ako teda zistiť, či je finančná appka bezpečná?

Pozrime sa na to cez príklad finančnej aplikácie Patron GO – tá má vysokú úroveň bezpečnosti. A keďže umožnuje prepojiť viaceré bankové účty (na ktorých hľadá zbytočne predražené úvery a platby), je dobrým ukážkovým príkladom aj pre vysvetlenie toho, ako vyhodnotiť naozaj bezpečné prepojenie finančných aplikácií s bankami.

Norma PSD2

Možno ste už o tejto skratke počuli. Najmodernejšie bezpečnostné protokoly musia spĺňať nariadenie Payment Services Directive 2 (PSD2), prelomovú legislatívu Európskej únie, ktorá revolučne mení štandardy bezpečnosti finančných transakcií.

Prísne požiadavky smernice PSD2 na autentifikáciu zákazníkov zabezpečujú, že transakcie sú nielen šifrované, ale vyžadujú aj viacero foriem overenia, čo takmer znemožňuje neoprávnený prístup.

Takže keď finančná applikácia používa PSD2, je pod dohľadom a je to garancia toho, že jej postupy a prenosy dát sú naozaj bezpečné.

Appka nepotrebuje vedieť vaše prihlasovacie údaje do banky

Keď prepojíte svoje bankové účty s aplikáciou Patron GO, častou obavou môže byť bezpečnosť vašich prihlasovacích údajov. Aplikácia však nikdy nemá prístup k vašim prihlasovacím údajom.

Používa zabezpečený a šifrovaný komunikačný kanál, ktorým požiada vašu banku len o prístup na čítanie finančných informácií. Vaše prihlasovacie údaje sa nikdy neukladajú a v žiadnom okamihu nie sú viditeľné ani pre finančnú aplikáciu.

Ochrana vo vnútri apppky

Okrem toho, infraštruktúra aplikácie Patron GO je navrhnutá tak, aby chránila integritu vašich údajov aj v nepravdepodobnom prípade narušenia.

Údaje sa neukladajú v čitateľnom formáte a používajú sa kryptografické techniky na zabezpečenie toho, aby boli údaje počas prenosu medzi servermi a zariadením vždy zašifrované.

https://patrongoapp.app.link/P96M8rdvECb

To znamená, že aj keby kyberzločinci tieto údaje zachytili, nemohli by ich prečítať ani použiť. Systémy sú priebežne aktualizované, aby riešili najnovšie bezpečnostné hrozby a zraniteľnosti, čím zabezpečujú neustálu ochranu.

Neustála kontrola

Podvodníci sú dnes mimoriadne vynaliezaví, a tak sa aj ochrana dát musí neustále zlepšovať. Preto aj aplikácia Patron GO neustále vykonáva bezpečnostné audity a prísne kontroly vykonávajú bezpečnostní experti, ktorí analyzujú systém na prípadné slabé miesta alebo zraniteľnosti. Ak sa nejaké nájdu, okamžite sú zabezpečené.

Ak preto používate digitálne nástroje na správu vašich financií, vždy si overte tieto základné prvky – či používajú bezpečnostné protokoly, či dodržiavajú smernicu PSD2, šifrovanie a pravidelné bezpečnostné audity.

Používate oceňovanú šetriacu appku Patron GO? Teraz vám zaplatí, ak pozvete do nej aj kamaráta

07.05.2024

Predstavte si, že by ste za každého prizvaného kamaráta do svojej obľúbenej kaviarne dostali kávu zadarmo. A teraz si predstavte, že namiesto kávy ide o 10 eur do digitálnej peňaženky. Takto to funguje s aplikáciou Patron GO. Priateľstvo sa síce kúpiť nedá, ale k peniazom vám vie pomôcť. Vďaka appke Patron GO môžete svojmu bankovému účtu uľaviť od výdavkov a ešte [...]

Ako si upratať osobné financie: Patron GO získal za svoje nápady prestížnu cenu

08.04.2024

Patron GO je startup roka 2023. Toto ocenenie získal v prestížnej súťaži CESAwards vďaka tomu, že hľadá cesty, ako pomôcť ľuďom upratať si osobné financie. Jednoducho, cez appku. „Kvalifikovali sme sa aj na Global Startup Awards v Istanbule. Kto vie, ako to dopadne. Držte nám palce!,“ tešil sa po odovzdávaní ceny Lukáš Vršecký, ktorý spoločne s Jiřím Patákom [...]

Finančná revolúcia s aplikáciou Patron GO: Jiří Paták vysvetlil, ako sa mení prístup k osobným financiám

21.12.2023

Na nedávnej finančnej konferencii v Bratislave sa výrazne zapísal do povedomia Jiří Paták, spoluzakladateľ aplikácie Patron GO. Táto inovatívna finančná aplikácia sa dostala do centra pozornosti vďaka schopnosti analyzovať bankové transakcie užívateľov a odhaľovať potenciálne nevýhodné platby. V dobe neustálych ekonomických výziev a problémov, je aplikácia Patron GO [...]

valencia

Tragédia vo Francúzsku: Pri požiari bytovky zomrelo sedem ľudí, vrátane dieťaťa

18.07.2024 07:38

Príčina požiaru zatiaľ nie je jasná. Hasiči z domu evakuovali 33 ľudí.

Joe Biden

Biden: Odstúpim z kandidatúry, len ak mi to povie 'Lord Všemohúci'. Prezident dostal covid

18.07.2024 07:14

Bidenove vyhlásenia prichádzajú uprostred rastúcich výziev od demokratov, aby stiahol svoju kandidatúru na znovuzvolenie.

čína požiar

Masívny požiar v čínskom nákupnom centre zabil najmenej 16 ľudí

18.07.2024 06:37

Požiar vypukol na prízemí 14-poschodového nákupného centra v meste C'-kung v provincii S'-čchuan.

vojna na Ukrajine

ONLINE: ISW: Ruská propaganda pripravuje Rusov na 10-ročnú vojnu

18.07.2024 06:35, aktualizované: 07:30

Ruské médiá podľa amerického Inštitútu pre štúdium vojny (ISW) pripravujú obyvateľov Ruska na to, že vojna na Ukrajine môže trvať až desať rokov.

PatronGo

Patron GO je unikátna aplikácia, ktorá sa vám stará o osobné financie. Patron vám kryje chrbát. Keď zistí, že niekde môžete platiť menej, zariadi to za vás! Patron špecialisti sa radi pohádajú v banke, alebo kľudne i s operátorom.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 7
Celková čítanosť: 10974x
Priemerná čítanosť článkov: 1568x

Autor blogu

Kategórie