Založ si blog

Finančná revolúcia s aplikáciou Patron GO: Jiří Paták vysvetlil, ako sa mení prístup k osobným financiám

FOTO: ZBK

Na nedávnej finančnej konferencii v Bratislave sa výrazne zapísal do povedomia Jiří Paták, spoluzakladateľ aplikácie Patron GO. Táto inovatívna finančná aplikácia sa dostala do centra pozornosti vďaka schopnosti analyzovať bankové transakcie užívateľov a odhaľovať potenciálne nevýhodné platby.

V dobe neustálych ekonomických výziev a problémov, je aplikácia Patron GO nezvyčajnou a pritom bezplatnou pomocou pre všetkých, ktorí nemajú čas alebo znalosti pre kvalitnú starostlivosť o svoje financie.

Jiří Paták opísal priekopnícky prístup, s ktorým Patron GO pomáha pri správe osobných financií – s využitím pokročilej analýzy bankových dát aplikácia pre používateľov odhaľuje neefektívne výdavky a predchádza tak možným finančným problémom.

Ničia nás zlé pôžičky

Jiří poukázal na alarmujúci trend nevhodného finančného rozhodovania a nedostatočnej finančnej gramotnosti medzi širokou verejnosťou. Na príkladoch vysvetlil, že mnoho ľudí čelí finančným problémom kvôli nevýhodným pôžičkám a zlému hospodáreniu s peniazmi.

Aplikácia Patron GO preto analyzuje bankové dáta užívateľov, identifikuje predražené platby a ponúka odporúčania pre lepšie finančné hospodárenie. Cieľom je predchádzať finančným problémom a podporovať rozumné finančné rozhodovanie.

Na vlastné peniaze nemáme čas

Finančné chyby pritom ovplyvňujú nielen nižšie, ale aj vyššie príjmové skupiny. Bezplatný prístup k finančnej gramotnosti a inovatívne využitie technológie v Patron GO preto ukazujú nový smer v správe osobných financií.

FOTO: ZBK

Používatelia sa tak nemusia venovať témam, ktoré ich v oblasti financií nezaujímajú, alebo na ne nemajú čas a pritom stále majú poradcu v oblasti finančného plánovania – sofistikované technológie v aplikácii.

Jiří Paták vysvetlil, ako Patron GO spolupracuje s bankovými systémami, aby bol zaručený bezpečný a efektívny prístup k finančným dátam používateľov. Táto integrácia, chránená európskou bezpečnostnou normou PSD2, umožňuje aplikácii poskytovať presnú a aktuálnu finančnú analýzu len na základe pasívneho náhľadu na transakcie na účte.

Počas prezentácie J. Paták predstavil aj niekoľko prípadových štúdií, ktoré ukázali, ako aplikácia pomohla reálnym používateľom zlepšiť ich finančnú situáciu, pretože aplikáciu používa aktuálne na Slovensku už 50 tisíc registrovaných používateľov.

Patron GO je príkladom aplikácie, ktoré reálne zlepšujú finančnú situáciu používateľov len na základe toho, že spojil inteligentné spracovanie dát s komfortom a bezpečnosťou, ktorú používatelia pri správe osobných financií hľadajú. A pre používateľov je pritom úplne zadarmo.

Používate oceňovanú šetriacu appku Patron GO? Teraz vám zaplatí, ak pozvete do nej aj kamaráta

07.05.2024

Predstavte si, že by ste za každého prizvaného kamaráta do svojej obľúbenej kaviarne dostali kávu zadarmo. A teraz si predstavte, že namiesto kávy ide o 10 eur do digitálnej peňaženky. Takto to funguje s aplikáciou Patron GO. Priateľstvo sa síce kúpiť nedá, ale k peniazom vám vie pomôcť. Vďaka appke Patron GO môžete svojmu bankovému účtu uľaviť od výdavkov a ešte [...]

Ako si upratať osobné financie: Patron GO získal za svoje nápady prestížnu cenu

08.04.2024

Patron GO je startup roka 2023. Toto ocenenie získal v prestížnej súťaži CESAwards vďaka tomu, že hľadá cesty, ako pomôcť ľuďom upratať si osobné financie. Jednoducho, cez appku. „Kvalifikovali sme sa aj na Global Startup Awards v Istanbule. Kto vie, ako to dopadne. Držte nám palce!,“ tešil sa po odovzdávaní ceny Lukáš Vršecký, ktorý spoločne s Jiřím Patákom [...]

Ako zistiť, či je appka na správu financií bezpečná?

16.11.2023

Aké slovo najlepšie charakterizuje digitálne prostredie? Pohodlie. Práve preto trávime online toľko času, pretože všetko je rýchle, po ruke, prehľadné… Tomuto trendu sa prispôsobuje aj správa osobných financií, pribúdajú však nielen špičkové appky, ale množia sa aj útoky podvodníkov. Ako teda zistiť, či je finančná appka bezpečná? Pozrime sa na to cez príklad [...]

Podvod

Stavebný inžinier pracujúci v Sýrii si privyrobil. Od Slovenky vylákal podvodník takmer 60-tisíc eur

19.06.2024 18:11

Neznámy muž žiadal od poškodenej uhradenie platieb na rôzne účely.

česko, policie

Útočník v Prahe napadol šesť ľudí, zasahovali aj záchranári

19.06.2024 17:32, aktualizované: 18:09

Polícia muža na mieste zadržala. Bol pod vplyvom alkoholu.

Robert Kaliňák, Rimavská Sobota

Rokovanie vlády postavilo Rimavskú Sobotu „do pozoru“. Kaliňák napriek sprísneným opatreniam podával ľuďom ruku

19.06.2024 17:00

Vicepremiér Robert Kaliňák po zasadnutí vlády vyšiel, obklopený ochrankármi, na ulicu, kde debatoval s ľuďmi.

Grécko / Vrtuľník / Hasiči / Požiar /

Hasiči bojujú s požiarom pri Aténach, úrady nariadili evakuáciu

19.06.2024 16:25

Plamene sa pokúša dostať pod kontrolu viac než 70 hasičov, ktorým pomáha aj desať lietadiel a vrtuľníkov zhadzujúcich vodu.

PatronGo

Patron GO je unikátna aplikácia, ktorá sa vám stará o osobné financie. Patron vám kryje chrbát. Keď zistí, že niekde môžete platiť menej, zariadi to za vás! Patron špecialisti sa radi pohádajú v banke, alebo kľudne i s operátorom.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 7
Celková čítanosť: 10297x
Priemerná čítanosť článkov: 1471x

Autor blogu

Kategórie